De kop achter de copy
Onze Daan is een harde werker, een echte creatieveling. Hij houdt van woordgrappen- en spelingen. Een tekst van hem is nooit saai. Jaren geleden verhuisde hij vanuit boven de rivieren richting het zonnige Zuiden en is inmiddels een volledig gesettelde Tilburger te noemen. Wij leggen uit waarom hij onmisbaar is in ons DLG-team.
Van lifestylemagazine naar shortcopy
Schrijven zat altijd al zijn vingers. Sinds hij tiener is schreef hij al songteksten, maar sinds 2022 zet hij échte stappen in zijn schrijfcarrière. Als redacteur van een lifestylemagazine tikte deze woordenkunstenaar alles bij elkaar over auto's, vakanties, kleding, muziek. Noem het maar op. Daar ligt de basis van Daan als typmachine, woordenkunstenaar en professioneel vragensteller.
Op naar DLG
Ervaring die hij meenam naar DLG. Hier houdt hij zich dagelijks bezig met shortcopy, socials en AI-tooling. Ook tikt hij vacatureteksten en medewerkersverhalen die jouw employer branding een flinke boost geven. Inmiddels is hij dus helemaal thuis in het switchen tussen verschillende tone of voices. Daan stemt continu zijn af op de doelgroep van de opdrachtgever. Als een soort kameleon.
Scripts schrijven
Naast de shortcopy introduceerde Daan een hele nieuwe dienst: scripts schrijven. En dat vindt ‘ie tof! Hoe dat werkt? Jij wilt graag een korte video met een duidelijke boodschap. Daans creatieve brein springt op groen en tikt een origineel begeleidend script voor de video. Zoals bijvoorbeeld die van Fontys Mens en Gezondheid. Daarvoor maakte Daan een script, waarmee duidelijk werd wat de afdeling inhield. Hij vertelt enthousiast: “Ik sprak daar met verpleegkundigen over wat zij op dagelijkse basis doen en vertaalde deze input naar een duidelijke boodschap.”
En heb je Daan? Garandeer maar dat je extra ideeën krijgt. Omdat hij zo betrokken is, helpt hij waar het kan. “Als ik scripts schrijf, zie ik de opzet van de video voor me. Gratis beeldadvies geef ik er gerust bij.”
Meer AI, meer kennis
"We krijgen veel vragen van opdrachtgevers over AI en hoe wij dat in ons werk gebruiken. Het antwoord is simpel: we hebben onze eigen AI-tool en noemden haar Gwen. Het is een hulpmiddel voor invalshoeken en prompting. Maar vergis je niet: we zetten voor minimaal 80% onze menselijkheid in. AI heeft tenslotte geen inzicht in de doelgroep, geen empathie én geen kennis van toegankelijke teksten. Drie elementen die essentieel zijn voor een goede tekst."
Zou het dan tijd zijn voor een training over werken met AI? “Is iets leuks voor de toekomst!”